EN
НOВИНИТE

Световна седмица на хомеопатията 2016


ПИСМО И ДЕКЛАРАЦИЯ НА СДРУЖЕНИЕ "ХОМЕОПАТИЧНО ОБЩЕСТВО"
до Министъра на Здравеопазването г-жа Десислава Атанасова





ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ

ХОМЕОПАТИЧНО ОБЩЕСТВО

О Р Г А Н И З И Р А

НОВ
тригодишен курс
по

класическа хомеопатия

уВОДНИЯТ СЕМИНАР
ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ
НА
28 И 29 ОКТОМВРИ 2017
В С
ОФИЯ

За справки и записвания:
в офиса на Хомеопатично общество


Работно време: от
10.00 ч. до 16.00 ч.
тел.: 02 822-92-46; 0884871003

 

 



28-29.10.2017


12 семинар - XVII курс

Редовният семинар за 17 курс ще се проведе 28 и 29 октомври в сградата на Лесотехнически университет.

 

Събота 

  9.00-10.30 – Реперторизация: Глава „Зъби“ (Teeth) – Г.Чапалов

11.00-12.30 – Материя Meдика: Argentum nitricum – Г.Чапалов

Обедна почивка

13.30-15.00 – Материя Meдика: Veratrum album – Ф.Дечев

15.15-16.45 – Материя Meдика: Opium – Е.Чапалова

17.00-18.30 – Философия: Органон – Г.Чапалов

Неделя

9.00-10.30 – Реперторизация: Глава „Уста“ (Mouth) – Ф.Дечев 

11.00-12.30 – Материя Meдика: Naja tripudans – М.Горанова

Контролна работа: Apis, Phosphor, Bryonia

14.00-15.30 – Материя Meдика: Lac caninum – М.Горанова

 

Дати за следващите семинари:
28-29 октомври
25-26 ноември
16-17 декември
 
 




28-29.10.2017


23 семинар - XVI курс

Редовният семинар за 16 курс ще се проведе на 28 и 29 октомври в сградата на Лесотехнически университет.

 

Събота

9.00-10.30 – Материя Медика: Лекарства от калциевата група: Calc-i, Calc-m, Calc,-fl, Calc-sil, Calc-ars и др. –Л.Димитрова

11.00-12.30 – Материя Медика: Лекарства от калциевата група –Л.Димитрова 

Обедна почивка

13.30-15.00 – Материя Медика: Cannabis indica, Cannabis sativa – М.Горанова

15.15-16.45 – Реперторизация: Глава „Back“ – Ф.Дечев

17.00-18.30 – Материя Meдика: Dulcamara, Rumex – Е.Чапалова 

                                        

Неделя

9.00-10.30 – Философия: Органон – Л.Димитрова 

11.00-12.30 – Реперторизация: Глави „Sleep“ u „Dream“, връзка с глава „Mind“ – Ф.Дечев

Контролна работа: Lac caninum, Magnesium carbonicum, Naja

14.00-15.30 –Материя Meдика: Ipeca, Spongia – Н.Стефанова

 

Дати за следващите семинари:
28-29 октомври
25-26 ноември
16-17 декември

 




28-29.10.2017


34 семинар - XV курс

Редовният семинар за 15 курс ще се проведе на 28 и 29 октомври в сградата на Лесотехнически университет.

 

Събота

9.00-10.30 – Реперторизация: Упражнения върху глава „Generals”  – Г.Чапалов 

11.00-12.30 – Материя Meдика: Chocolate, Saccharum officinale – Н.Стефанова

Обедна почивка

13.30-15.00 – Материя Meдика: Pyrogenum, Baptisia, Badiaga – Н.Стефанова

15.15-16.45 – Методология: Сложни, нелечими, объркани случаи. Прогноза на случая – Ф.Дечев

17.00-18.30 – Материя Meдика: Sanicula, Rheum – Ф.Дечев

 

Неделя

9.00-10.30 – Материя Meдика: Cimicifuga, Caulophylum, Ustilago – М.Горанова

11.00-12.30 – Материя Meдика: Mezereum, Ranunculus bulbosus, Verbascum – М.Горанова

Контролна работа: Пропуснати контролни

14.00-15.30 – Реперторизация: Упражнения върху случаи  – Е.Чапалова 

 

Дати за следващите семинари:
4-5 ноември
25-26 ноември
16-17 декември
 




28-29.10.2017


1 семинар - XIV курс

Уводният семинар за 18 курс ще се проведе на 28 и 29 октомври в сградата на Лесотехнически университет.

 
 
Събота
 
9.00- 10.00 – Регистрация на участниците
 
10.00-12.00 – Уводна лекция. История на хомеопатията в България и история на Хомеопатично общество. Законови положения в България – Ст.Михалкова
 
Обедна почивка 
 
13.00-14.30 – Спешна помощ – травми и наранявания – Л.Димитрова
14.45-16.15 – Хомеопатичната картина на Arnica montana – Г.Чапалов
16.30-18.00 – История на хомеопатията в света – Л.Димитрова
 
 
Неделя
 
9.00-10.30 – Хомеопатичната картина на Aconitum napellus – М.Горанова
11.00-12.30 – Запознаване с изучаваните дисциплини, основна литература
12.30-13.00 – “Една безкрайно малка доза” – прожекция на филма на Е.Рибарева
 
 
Дати за следващите семинари:
25-26 ноември 2017
16-17 декември 2017

 



2016-2017


КУРС ПО МЕДИКОБИОЛОГИЧНА ПОДГОТОВКА

Дати за семинари:

30-31 януари - Анатомия (в Ректората на НСА)
13-14 февруари - Анатомия (в Ректората на НСА)
12-13 март - Анатомия (в Ректората на НСА)

23-24 април - Анатомия и Образна диагностика (в Ректората на НСА)
28-29 май - Микробиология (НСА на ул. "Гургулят" 1)
18-19 юни - Патология (НСА на ул. "Гургулят" 1)
16-17 юли - Генетика (16.07), Клинична лаборатория (17.07) (НСА на ул. "Гургулят" 1)

1-2 октомври
Основни патологични процеси при доц. Янчева. (събота от 11 ч., неделя от 9 ч.)
Изпит на 1 октомври от 09.00 ч. по Генетика


22-23 октомври – Лекции по Вътрешни болести (продължение) с д-р Младенов
.
Изпит
на 22 октомври – Основни патологични процеси
Изпит
на 23 октомври – Клинична лаборатория

19-20 ноември – Вътрешни болести (продължение).

17-18 декември – Вътрешни болести (продължение).

21-22 януари      -  Вътрешни болести
18-19 февруари  -  Психиатрия
25-26 март
22-23 април
27-28 май
24-25 юни
15-16 юли
28-29 октомври
18-19 ноември

 



 

 




Статии:
Интервю с Джереми Шер
Кърви ли до смърт хомеопатията?



 

Copyright 2004-2010, , www.bghomeopathy.org